ЩО ЗАЗНАЧАТИ В КЛОПОТАННІ ПРО НАДАННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ

Що зазначати в клопотанні про надання земельної ділянки

Перший крок для отримання або документального впорядкування земельної ділянки – написати клопотання, лист, звернення і т.д., де треба вказати інформацію про земельну ділянку. І тут можливі варіанти, за які й буде йти мова.

Прийшла пора і Ви вирішили щось робити із земельною ділянкою, на якій розташовані Ваші будівлі або яку ви хочете документально дооформити. Найперша річ, яку ви повинні зробити – написати клопотання, лист, звернення і т.д., де маєте вказати інформацію про земельну ділянку. І тут можливі варіанти за які й буде йти мова.

 

ВАРІАНТ 1. Земельна ділянка сформована. Земельну ділянку можна подивитись в публічній кадастровій карті. У земельної ділянки є кадастровий номер.​​​​​​​
В цьому випадку в заяві (клопотанні) слід зазначити кадастровий номер земельної ділянки, вказати про наявність прав на неї у заявника або іншої особи (для цього краще додати витяг з Державного реєстру речових прав на земельну ділянку, який можна замовити через публічну кадастрову карту).
Розробка проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в такому випадку не потрібна.

 

ВАРІАНТ 2. Земельна ділянка не сформована.
В цьому випадку необхідно:

  1. Отримати дозвіл на розробку проекту землеустрою.
  2. Замовити Проект землеустрою в будь-якій землевпорядній організації.
  3. Погодити Проект з місцевими органами Держгеокадастру та містобудування і архітектури.
  4. Подати Проект на затвердження органу, який надав дозвіл на розробку проекту землеустрою.

Слід звернути увагу на розмір земельної ділянки: прослідкуйте, щоб вас не обділили, надавши земельної ділянки менше, ніж потрібно для обслуговування будівель. Але й надлишків також не потрібно. Пам’ятайте, шо за земельну ділянку потрібно платити орендну плату або викупити цю земельну ділянку.

 

ВАРІАНТ 3. Проміжний варіант: земельна ділянка сформована (до 2013 року), але у неї відсутній кадастровий номер, або кадастровий номер наявний, проте ділянка не відображена в публічній кадастровій карті.
В цьому випадку необхідно попередньо (до подання клопотання про викуп ділянки) замовити технічну документацію щодо відновлення меж земельної ділянки в натурі, на підставі якої буде проведена державна реєстрація земельної ділянки як об’єкта права (буде присвоєно кадастровий номер, інформацію про ділянку внесуть в Державний земельний кадастр).

От і все. Щасливого Вам володіння.

ЗАМОВИТИ ДОКУМЕНТАЦІЮ ІЗ ЗЕМЛЕУСТРОЮ МОЖНА ТУТ

Отримати консультацію

Задайте всі питання нашому менеджеру

Бажаєте замовити послугу? Телефонуйте: +38 067 770 77 90, +38 073 770 77 90